Aquapark Wrocław pod koniec…

Aquapark Wrocław pod koniec grudnia otworzył nową strefę tylko dla kobiet. Likwidując przy okazji jedną saunę ogólnodostępną. RPO rok temu zadał pytanie o dyskryminację mężczyzn w Aquaparku Wrocław, które pozostało bez odpowiedzi. Rok temu również wybuchła #afera z Aquaparkiem po raz pierwszy. Jak widać zarząd spółki nie tylko nie wycofuje się ze swoich seksistowskich pomysłów, ale także idzie niewzruszony krytyką dalej. Przypominam też, iż oprócz strefy tylko dla kobiet dostępnej codziennie, całe saunarium jest niedostępne dla mężczyzn w każdy wtorek. Ceny karnetów dla kobiet i mężczyzn pozostają jednak równe mimo znacznego ograniczenia jakości świadczonej usługi dla mężczyzn w stosunku do kobiet. Instytucje państwowe podobnie jak i nowy prezydent miasta #wroclaw Sz.P. Jacek Sutryk sprawę, kolokwialnie mówiąc olały (basen jest spółką akcyjną w której 100% udziałów posiada Gmina Wrocław, którą reprezentuje Prezydent Wrocławia).

Może czas zatem na bojkot konsumencki ? Czy wrocławscy mężczyźni są w stanie zawalczyć o swoje prawa? Wiadomo, że z seksizmem najlepiej walczy się portfelem. Gdyby nawet 10% mężczyzn regularnie odwiedzających ten basen skorzystało z innej usługi to myślę, że efekt byłby odczuwalny. Mimo krytyki Aquapark dalej rozwija dyskryminujące mężczyzn usługi, jeśli nie zareagujemy to proces ten będzie postępował. Nie tylko w temacie Aquaparku, ale w każdym, począwszy od stypedniów tylko dla kobiet po nierówny wiek emerytalny.
Czy chcecie być traktowani jak potencjalni gwałciciele, potwierdzając słuszność założenia poprzez korzystanie z usług #aquaparkwroclaw ? Zachęcam do przemyśleń i podjęcia świadomej konsumenckiej decyzji.

#dyskryminacjamezczyzn #hipokryzja #prawo #seksizm #feminizm

Powered by WPeMatico