Cześć, nietypowa sprawa….

Cześć, nietypowa sprawa. Proszę Was o jakieś rady.
Dzisiaj zauważyłem, że z mojego konta w mBanku zniknęły kolejno 90zł i 180zł, o dziwo bez żadnej mojej ingerencji. Wiem skąd tak taki incydent, nie wiem jednak dlaczego. Kiedyś, około rok temu dodałem sponsorowany post na mojej stronie na FB. Mała kwota za reklamę, tak samo mały zasięg. Zakończyłem proces reklamowania, jednak nie odłączyłem karty bankowej od mojego konta na FB, z myślą, że może jeszcze będę chciał coś kiedyś zareklamować. Po upływie tych wielu miesięcy i totalnego nieużywania tejże strony, nagle ukazuje się na niej reklama, brzydko mówiąc „z pizdy”, bez mojej jakiejkolwiek wiedzy i działalności, zbierająca potężne żniwo obserwujących (https://zapodaj.net/860c93dc58a5f.jpg.html). Kwota jaka zniknęła z banku ni jak ma się do tego, co pokazuje mi FB w Menedżerze reklam. Najbardziej przerażające jest to, że należna kwota jaką winien jestem FB ciągle rośnie. A to ze względu na politykę reklam jaką prowadzą, która brzmi następująco: „Pamiętaj, że wielokrotne naliczanie opłat za reklamy w ciągu miesiąca lub nawet po zakończeniu emisji nie jest niczym nadzwyczajnym. Dzieje się tak, ponieważ reklamodawca nie płaci za reklamy na Facebooku natychmiast po ich utworzeniu (np. w przypadku promowania postów na stronie). Koszty reklam są naliczane podczas ich wyświetlania odbiorcom, a dopiero później reklamodawca jest nimi obciążany. via. https://www.facebook.com/business/support/topic/billing-and-payments”

Kontaktowałem się z mBankiem. Powiedziano mi, że te dwa przelewy są chwilowo zablokowane. Oczekują na zatwierdzenia od strony FB. Jeżeli takowa zgoda będzie, wtedy całe 270zł zostanie mi ściągnięte z konta. Pozostanie mi jedynie opcja procesu reklamacji, która trwa zazwyczaj do 30 dni. Na tę chwilę ustawiłem limit moich transakcji online na 0zł, przez co FB nie będzie miało możliwości dokonania kolejnych poborów.

Napisałem również do FB, wysyłając im należyte screeny. Odpowiedzą mi w ciągu 1-2 dni roboczych. I tu pojawia się problem. Kwota jaką jestem winny za reklamę, wciąż wzrasta, średnio 2 zł na minutę:(https://zapodaj.net/a2365f4095f75.jpg.html). Nie wiem co mam zrobić. Chcę zostawić dowody na to, że coś jest na rzeczy: czyli nie usuwać tego reklamowanego postu, nie odłączać mojej karty bankowej od konta FB. Jednocześnie stoję w kropce, bo kwota wciąż rośnie. Nawet po zablokowaniu karty, będzie ona ciążyć na mojej osobie. Nie wiadomo jak długo będę czekać na odpowiedź supportu i czy ta odpowiedź będzie w ogóle mi odpowiadająca i rozwiązująca cała sprawę na moją korzyść.

Mirki, co sądzicie?
#mbank #reklama #problem #banki #facebook #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #polska #gownowpis #ekonomia #prawo #finanse #pieniadze #gorzkiezale

Powered by WPeMatico