Tak sobie dzisiaj…

Tak sobie dzisiaj przeczytałem newsa o panu K. czyli „najmłodszym polskim miliarderze”, który siedzi bez wyroku 2 lata już. Dla mnie to jest patologia. Już nie wspominając o Marcinie P. z Amber Gold, który siedzi 6,5 roku bez wyroku. 6,5 roku rozumiecie to? Ponad 2000 dni, a wymiar sprawiedliwości nie potrafi go skazać?

W związku z tym uważam, że powinniśmy jako obywatele wyjść z inicjatywą ustawodawczą, która wykreśli z KPK artykuł 263 § 4.

Przedłużenia stosowania tymczasowego aresztowania na okres oznaczony, przekraczający terminy określone w § 2 i 3 może dokonać sąd apelacyjny, w którego okręgu prowadzi się postępowanie na wniosek sądu, przed którym sprawa się toczy, a w postępowaniu przygotowawczym na wniosek właściwego prokuratora bezpośrednio przełożonego wobec prokuratora prowadzącego lub nadzorującego śledztwo – jeżeli konieczność taka powstaje w związku z zawieszeniem postępowania karnego, czynnościami zmierzającymi do ustalenia lub potwierdzenia tożsamości oskarżonego, wykonywaniem czynności dowodowych w sprawie o szczególnej zawiłości lub poza granicami kraju, a także celowym przewlekaniem postępowania przez oskarżonego.

Przecież nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale tak to nasze państwo bez żadnego wyroku, może każdego obywatela w zasadzie zamknąć na okres bezterminowy. Jeżeli znacie jakieś fundacje, które zajmują się tego typu sprawami oznaczcie je na wykopie, bądź podajcie w komentarzach kontakty do nich i nagłośnijmy sprawę.

#polska #polityka #prawo #stopwiecznymaresztom

Powered by WPeMatico